Sushi kalorie – czy sushi jest fit?

kobieta w sportowym stroju je sushi

Zastanawiasz się ile kalorii ma sushi? Wszystko zależy od tego jaki rodzaj sushi wybierzesz i z jakim dodatkiem je zjesz. Jest to jednak danie, które w ogólnym rozrachunku należy do tych niskokalorycznych i lekkostrawnych.

Ile kalorii ma sushi?

Ile więc kalorii ma sushi? Jedna porcja to około 42 kcal. Chociaż to pozornie niewiele, trzeba pamiętać, że standardowy posiłek, który pozwoli na zaspokojenie głodu powinien wynosić około 500 kcal co daje nam około 10-12 kawałków. Nie martw się – to nadal stosunkowo niski poziom kalorii, szczególnie biorąc pod uwagę, że niskoprzetworzone składniki zawarte w sushi pozwolą na długoterminowe poczucie sytości.

Porównajmy więc 100g sushi do innych produktów:

  • 100g sushi to 139 kcal
  • 100g pizzy to 239 kcal
  • 100g chipsów to 535 kcal

Czy zatem jedząc sushi można przytyć? Oczywiście wszystko zależy od ilości, którą zjemy natomiast przez to jak syte jest to danie – może być o to trudno. Większym problemem są dodatki, które zjemy do sushi..

I tak dla przykładu biorąc trzy najpopularniejsze dodatki do sushi:

  • 100g sosu sojowego to 53 kcal
  • 100g imbiru marynowanego to 61 kcal
  • 100g wasabi to aż 262 kcal

Czy sushi jest kaloryczne?

Podsumowując, czy zatem sushi jest kaloryczne? Nie jest jeżeli ostrożnie dobierzesz rodzaj sushi i nie będziesz przesadzać z dodatkami. Dodatki takie jak wasabi mogą podnieść kalorie dania, natomiast tylko kiedy będą zjedzone w zbyt dużej ilości.

Similar Posts

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *