Sushi dla dzieci – Informacje i przepisy.

DZIECKO JE SUSHI 1

Sushi dla dzieci

Dzieci kochają Sushi – jedzenie go to zabawa, kolorowe elementy, które można jeść rękoma. Z drugiej jednak strony, większość dzieci nie lubi próbować nowych potraw, a często zniechęca je wygląd wodorostów nori w klasycznym sushi.

A jak można przygotować sushi dla dzieci? Oto kilka podpowiedzi i wskazówek:

Sushi z papieru sojowego

Wiesz już, jak przygotować idealny ryż sushi, więc teraz po prostu wymień wodorosty nori na papier sojowy. Arkusze są kolorowe, bez smaku i dzięki nim można przekształcić zwykłe maki z ogórkiem na piękne tęczowe elementy, które kojarzą się dzieciom z cukierkami.

papier1 300x200 1

Jeśli martwisz się o kolor i barwniki na literę E, to masz trochę racji. Poświęciłem trochę czasu i sprawdziłem wszystkie barwniki E w papierze sojowym. Różne rodzaje papieru sojowego trochę się różnią kolorem i zawierają średnio cztery barwniki E – z których jeden jest zazwyczaj nieco wątpliwy i może podrażniać żołądek, jeżeli jest spożywany w dużych ilościach.

W mojej opinii, ilość papieru soi używana do sushi dla dzieci jest absolutnie minimalna, ale jeśli nadal masz jakieś małe obawy ;), użyj wodorostów nori. Ale uważaj, zawierają one dużą ilości jodu i dzieci mogą „przedawkować”, więc nie powinny jeść ich zbyt dużo.

papier2 300x200 1

Przygotowanie sushi z sojowego jest nieco trudniejsze, bo papier nie jest taki lepki.

papier3 300x207 1

Polecam umieszczenie kilku ziarenek ryżu na krawędzi, które będą pomocne w utrzymywaniu rolki razem.

papier4 300x200 1

Potnij gotowe rolki, i to koniec :). Sos sojowy i wasabi nie powinny być podawane najmłodszym.

papier5 300x200 1

Jeżeli chodzi o wypełnienie sushi to, można użyć ogórka, awokado, młode pędy szparagów lekko gotowane na parze lub łosoś pieczony, jeśli dzieci lubią. Niektórzy ludzie robią sushi z marchwi gotowanej na parze … cóż, nie jestem pewien. Jestem fanem składników raczej tradycyjnych, ale z drugiej strony, jeśli chcesz eksperymentować, spróbuj.

Dzieci i surowe ryby

Dzieci mogą jeść surową rybę? Myślę, że mogą, jeśli chcą, aby spróbować, nie ma powodu, dlaczego nie powinny. Oczywiście, ryby muszą być wysokiej jakości – ale mam zamiar napisać kolejny post na blogu właśnie o tym. Bądź ostrożny z dziećmi poniżej trzech lat, nie powinny one jeść zbyt dużo ryb morskich ze względu na metale ciężkie. Metale ciężkie stanowią obciążenie dla ich małych ciał, przynajmniej według lekarzy.

Uramaki dla dzieci

Uramaki są bardzo popularne wśród dzieci, ponieważ wodorosty są dobrze ukryte. W tym przypadku stosujemy smażone krewetki. Ryż jest na zewnątrz, a nadzienie jest umieszczone bezpośrednio na wodorostach. Sushi może być również ozdobione sezamem.

Mam nadzieję, że ten artykuł trochę Cię zainspirował. Dzieci będą się cieszyć nie tylko jedzenia, ale także przygotowywania sushi. Z mojego doświadczenia, dzieci zawsze lubią, kiedy mogą same wybrać porcje własnych składników do przygotowywania sushi dla przyjaciół lub rodziców.

Nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Miłego dnia i dużo zabawy z sushi dla dzieci.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *