Dieta wegańska i sushi

vegan sushi sushi weganskie 1024x768 1

Dieta wegańska jest wyjątkowo restrykcyjna, osoby, które decydują się na jej stosowanie muszą liczyć się więc z tym, że nie będą miały szansy na skosztowanie niektórych modnych potraw. Do niedawna wydawało się, że jedną z nich będzie sushi. Wiele osób uważało, że potrawa, z której wyeliminuje się jej podstawowy składnik – rybę – nie będzie miała już swojego wyrazistego smaku.

Owszem, zakładano, że również weganie mogą przygotować namiastkę sushi, zgadzano się jednak z tym, że nie będzie miała ona wiele wspólnego z oryginałem. Dziś możemy jednak przekonać się o tym, że opory przeciwników wegańskiego sushi nie znajdują uzasadnienia.

Właściwie przygotowana potrawa może być znakomitym uzupełnieniem diety wegańskiej, jej smak zaś jest w stanie usatysfakcjonować największego j entuzjastę sushi.

Klucz do sukcesu – wodorosty nori


Przygotowanie wegańskiego sushi stało się możliwe w tym samym momencie, w którym w polskich sklepach (najpierw internetowych, a następnie również tych, w których zdrowa żywność sprzedawana jest w największych polskich miastach) pojawiła się możliwość zakupu wodorostów nori.

Te jadalne wodorosty pochodzą z ojczyzny sushi – Japonii, a ich jadalna wersja uprawiana jest przez wyspecjalizowanych hodowców w tak zwanych „morskich farmach”. Wodorosty są bogate zarówno w witaminy, jak i minerały, specjalna obróbka sprawia zaś, że smakoszom sushi nie przeszkadza ich specyficzny zapach.

Nori to podstawowy składnik zarówno klasycznego sushi, jak i tradycyjnej wersji tej potrawy.

Inne składniki wegańskiego sushi


Osoby zastanawiające się nad tym, jak przygotować wegańskie sushi mają do wyboru wiele składników. Podstawą wydaje się specjalny ryż do sushi, który coraz częściej można nabyć nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale również w hipermarketach.

W składzie potrawy nie powinno jednak zabraknąć również: marchwi, sałaty, czerwonej i żółtej papryki, ogórka i awokado. Ważnym składnikiem wegańskiego sushi jest także ocet ryżowy, jeśli bowiem zapomnimy o jego dodaniu ryż może okazać się mdły.

Warto też pamiętać o sosach, w których rolki macza się przed skosztowaniem, jeśli bowiem dobierzemy je w sposób odpowiadający naszym upodobaniom smakowym, potrawa zyska na atrakcyjności.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *