Sushi-Spa w Los Angeles

0 Opublikowane przez - styczeń 27, 2017 - Ciekawostki

Prawdziwa gratka dla miłośników japońskich smaków i wszystkiego co związane z tą kulturą.

W ubiegłym roku w Los Angeles otwarto wyjątkowe, pierwsze na świecie SUSHI – SPA. Miejsce to łączy dwie przenikające się materie – długoletnią, japońską tradycję celebrowania posiłków w postaci sushi oraz azjatyckie doświadczenie w dziedzinie kosmetologii i masażu.

Właścicielem oraz pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Japonka, Tomoko Kurono, która za swoją życiową misję obrała sobie poznanie najlepszych tajników masażu umożliwiających pozbycie się negatywnej energii z ciała oraz zapewnienie spokoju ducha. Tomoko Spa, bo taką nazwę nosi to niezwykłe miejsce to wyjątkowe doświadczenie od przekroczenia progu aż do końca pobytu. Proponowane przez spa rytuały różnią się w zależności od nastroju oraz sugestii klienta.

TomokoSpa_12_1

Każdy rytuał rozpoczyna się od uroczystego przywitania oraz odprowadzenia do sali oczekujących, gdzie na gości czeka herbata, różnego rodzaju japońskie przysmaki oraz trufle czekoladowe. Następnie, klient kierowany jest do prywatnego pokoju gdzie może w spokoju przebrać się w kimono oraz przygotować do dalszej części kuracji.

Kuracja zaczyna się od prywatnego masażu stóp jako wprowadzenia do kolejnych zabiegów. Następnie, w zależności od preferencji możemy skorzystać z szerokiego wachlarza pakietów leczniczych, rozpoczynając od relaksacyjnych tajskich masażów, poprzez specjalne pakiety dla ciężarnych, kończąc na odważniejszych, rozciągających kuracji na całe ciało. Największą popularnością cieszy się zabieg zwany masażem Zenshin który opiera się na połączeniu tradycyjnych Japońskich oraz Szwedzkich technik masażu. Odbywa się on z zastosowaniem gorących kamieni oraz japońskiego trunku – ciepłej Sake, wcieranej w ciało w celu złagodzenia napięcia mięśniowego.

tomoko_spa

Najlepsza część kuracji następuje jednak na koniec rytuału, wtedy bowiem możemy skosztować najlepszych specjałów japońskiej kuchni przygotowywanych przez sushimasterów z kraju kwitnącej wiśni. Na deser możemy skosztować tradycyjnego, japońskiego deseru – Mochi czyli ciastek przygotowywanych z ryżu lub mąki ryżowej ze słodkim, kremowym nadzieniem.

Wnętrze SPA urządzone zostało z minimalizmem typowym dla Japończyków. Przestrzenie, kolory i wyposażenie wnętrz wprowadzają gości w wyjątkowy, podniosły nastrój. Bez wątpienia pobyt w takim miejscu to niecodzienne doświadczenie dla każdego zainteresowanego tematyką Azji i nie tylko.

A Wy? Chcielibyście spróbować?

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: