7 Zaskakujących rzeczy, które nie są uważane za niegrzeczne w Japonii

15 Opublikowane przez - październik 21, 2013 - Ciekawostki

7 Zaskakujących rzeczy, które nie są uważane za niegrzeczne w Japonii

Japonia ma setki zasad etykiety. Czasami to może to wydawać się trochę restrykcyjne. Nie martw się, istnieje wiele zaskakujących rzeczy, które nie są uważane za niegrzeczne w Japonii:

1. Wrzask w restauracji

Kiedy potrzebujesz kelnera w Japonii można krzyczeć Sumimasen! (Przepraszam). Jest to całkowicie dopuszczalne. Kelner będzie spieszyć się żeby nam pomóc.

oksushi

2. Pchanie się do pociągu

Pociągi Tokio są zbyt zatłoczone- zamiast przepraszać za każdym razem trzeba delikatnie naciskać, aby wejść lub wyjść z pociągu. To tylko praktyczne.

oksushi2

3. Nie zostawiaj napiwków

Nie ma zwyczaju zostawiania napiwków w Japonii. W rzeczywistości napiwki uważa się za poniżające.

oksushi3

4. Nie przytrzymuj drzwi

W wielu sytuacjach, Japończycy nie przytrzymują drzwi dla nieznajomego , aby ułatwić mu wejście. Nie ma kultury mężczyzn przytrzymujących drzwi dla kobiet. To nie znaczy, że Japończykom brak rycerskości. To po prostu oznacza, że rycerskość nie jest związana z otwieraniem drzwi.

oksushi4

5.Trudne tematy

Japończycy unikają konfliktów, nie informują o złych wiadomościach bezpośrednio. Krytyka jest zazwyczaj zmiękczona w języku japońskim .

Japończycy są również podatni na pochlebstwa. Na przykład, ludzie powiedzą ci, że twoje umiejętności językowe japońskiego są świetnie, gdy Twój japoński jest całkowicie do bani.

oksushi5
6. Jedzenia sushi rękoma

Jest to całkowicie dopuszczalne jeść wszystkie odmiany sushi rękami. To jest bardziej powszechne dla mężczyzn niż kobiet.

oksushi6
7. Siorpanie

Podczas jedzenia gorących lub zimnych makaronów (np. ramen, soba i udon) jest uważane za grzeczne siorpanie tak głośno, jak to tylko możliwe. To jest trudne dla niektórych nie-japończyków przyzwyczaić się do tego.

oksushi7

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: