Izumi Sushi

17 Opublikowane przez - maj 3, 2013 - Ciekawostki

Izumi sushi 

                Izumi sushi jest to sieć dwóch warszawskich restauracji sushi, które szczycą się świetnymi opiniami pośród wszystkich miłośników sushi oraz kuchni azjatyckiej. Pierwsza restauracja mieści się na placu Zbawiciela, natomiast druga lokalizuje się w bardzo oryginalnym i godnym odwiedzenia miejscu, jakim jest Palmiarnia. Tam pośród gąszczu wiekowych palm serwowane są oprócz dań sushi dania kuchni azjatyckiej w wersji fushion. Jest to nie tylko największa restauracja sushi w Polsce, ale także ta, która w 2012 roku zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu sushi w kategorii najlepsza restauracja.

Właścicielami tych restauracji jest małżeństwo polsko-japońskie : Alicja i Alon Than.  Alon Than to specjalista kuchni japońskiej, który wiele lat przed przybyciem do Polski pracował w najlepszych restauracjach w Tokio. Wraz z żoną, Alicją Than,  Polką zakochaną w Japonii, także Japończyku przyczyniają się do głębszego poznania i zrozumienia kultury japońskiej poprzez pisanie o sushi, organizowanie warsztatów kulinarnych, a także biorąc udział w konkursach gastronomicznych.

Niewątpliwą zaletą tych restauracji jest możliwość bezpośredniego kontaktu z sushimasterami, którzy są wybitnymi fachowcami w dziedzinie przygotowywania sushi. Służą fachową opinią i tworzą niebanalne zestawy sushi na oczach klientów.  Miejsce to cieszy się świetną opinią Internautów, którzy zgodnie twierdzą, ze Izumi sushi to miejsce, w którym można zjeść najlepsze sushi od lat.

Patrząc w ich kartę rzuca się bogactwo różnorodnych zestawów, liczne przystawki, zupy, sałatki i napoje, zachęcających do odwiedzenia tego miejsca.  Oprócz dań sushi w karcie znajdują się także inne akcenty kuchni azjatyckiej, jak choćby zielone curry, czy zupę tom yum. Z pewnością docenione zostanie to przez wszystkich smakoszy kuchni  dalekowschodniej. Jedynym minusem, z którym trzeba się liczyć są ceny, które niestety nie należą do najniższych. Jednak biorąc pod uwagę renomę, historię, nagrody, położenie tych restauracji sądzę, że niejeden miłośnik sushi skusi się na wizytę w tym lokalu, aby spróbować sushi z rąk prawdziwych mistrzów.

Izumi 2

Brak komentarzy

Odpowiedz

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: